Czytaj dalej

Czytaj dalej

Content Marketing – kluczowa strategia dla rozwoju firmy 

By Silver Bear Media

17 stycznia, 2023
  Content marketing to coraz bardziej popularna strategia marketingowa, która polega na tworzeniu i dystrybuowaniu treści przeznaczonych dla określonej grupy docelowej. Celem content marketingu jest zwiększenie świadomości marki, budowanie relacji z klientami i generowanie leadów. Content marketing jest także niezbędnym narzędziem dla firm, którym zależy na stworzeniu strategii komunikacji, a szczególnie dla tych, które planują obecność na rynkach zagranicznych. Dotarcie do nowych rynków i zwiększenie rozpoznawalności marki wiąże się najczęściej z tworzeniem treści w języku angielskim i współpracą ze specjalistami SEO. Poniżej publikujemy więcej informacji na temat content marketingu, metod dystrybucji treści oraz podpowiadamy jak przygotować skuteczną strategię content marketingową z myślą o ekspansji na rynki zagraniczne.

 • Rodzaje i metody dystrybucji treści.
 • Content marketing- korzyści dla firm.
 • Jak przygotować skuteczną strategię content marketingową?
 • Podsumowanie.

   Rodzaje i metody dystrybucji treści

     Content marketing to tworzenie treści, które mogą przybierać formę artykułów, webinariów, wideo, prezentacji multimedialnych, wykresów czy infografik. Aby content marketing był skuteczny, treści muszą być dostosowane do odbiorców. Oznacza to, że muszą być one odpowiednie oraz interesujące dla grupy docelowej. Aby treści dotarły do jak największej liczby odbiorców, ważne jest ich odpowiednie rozpowszechnianie. Metod dystrybucji treści jest wiele, a najważniejsze to:

   • publikowanie na stronie internetowej
   • prowadzenie mediów społecznościowych
   • e-mail marketing
   • reklamy PPC

   Content marketing- korzyści dla firm

   • Zwiększona świadomość marki i wiarygodność dzięki skutecznej strategii content marketingowej dla firm. Dzięki wysokiej jakości treściom, firma będzie lepiej rozpoznawalna, a klienci poznają markę i jej wartości.
   • Zwiększony ruch na stronie internetowej i liczba potencjalnych klientów dzięki skutecznym działaniom SEO. Odpowiednia optymalizacja strony internetowej oraz strategia pozycjonowania sprawią, że strona będzie lepiej widoczna, co przełoży się na większy ruch i większą liczbę potencjalnych klientów.
   • Poprawa pozycji strony w wynikach wyszukiwania dzięki dobrze dobranym słowom kluczowym i frazom. Odpowiedniej optymalizacja strony internetowej oraz strategia SEO, sprawią, że strona będzie na wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania.
   • Zwiększenie liczby konwersji i sprzedaży – atrakcyjnie napisane treści zainteresują klientów oferowanymi produktami lub usługami, co zwiększy sprzedaż.
   • Wzrost zaangażowania klientów i lojalności dzięki interesującej zawartości. Strategia content marketingu dla firm pozwoli klientom lepiej poznać markę i jej wartości, co przełoży się na większą lojalność wobec marki.
   • Możliwość dotarcia do nowych rynków zagranicznych poprzez skuteczną strategię SEO i treści w języku angielskim. Optymalizacja strony internetowej sprawi, że będzie ona  widoczna, a treści zrozumiałe dla potencjalnych klientów z zagranicy. Lepsze zrozumienie potrzeb pozwoli na dostosowanie oferty do ich oczekiwań.
   • Oszczędność czasu i zasobów dzięki możliwości skorzystania z doświadczenia zagranicznego i znajomości języka angielskiego copywritera czy wiedzy specjalisty SEO firma może skupić się na swoich podstawowych działaniach. 

   Jak przygotować skuteczną strategię content marketingową?

     Aby przygotować skuteczną strategię  content marketing dla firmy planującej wejść na rynki zagraniczne nalezy:

   1. Zrozumieć rynek docelowy. Bardzo ważne jest poznanie kultury, języka i potrzeb konsumentów na tym rynku poniewaz pozwoli to skutecznie trafić z komunikacją i treściami. W tym przypadku niezbędna jest pomoc lub konsultacje z osobami posiadającymi kwalifikacje i doświadczenie na rynkach międzynarodowych.
   2. Określić cele. Należy określić cele strategiczne, takie jak zwiększenie ruchu na stronie, zwiększenie sprzedaży lub budowanie wizerunku marki.
   3. Opracować profil konsumenta docelowego, czyli tzw. persony, aby lepiej zrozumieć potrzeby i preferencje.
   4. Opracować strategię komunikacji, która będzie skierowana do konsumentów na rynku docelowym i będzie odpowiadała ich potrzebom i preferencjom.
   5. Opracować kalendarz publikacji, który będzie uwzględniał ważne wydarzenia i święta na rynku docelowym oraz będzie odpowiadał potrzebom konsumentów.
   6. Regularne monitorować i analizować wyniki kampanii, aby móc szybko reagować na zmiany i dostosować strategię.

   Podsumowanie

     Firmy planujące ekspansję zagraniczną powinny zwrócić szczególną uwagę na strategię content marketingową. Tworzenie treści w języku angielskim pozwala na dotarcie do szerokiego grona odbiorców i zwiększenie rozpoznawalności marki na rynkach zagranicznych. W celu skutecznego wykorzystania narzędzia jakim jest content marketing, przedsiębiorstwa powinny rozważyć współpracę z doświadczonym copywriterem oraz specjalistą SEO, którzy pomogą w tworzeniu angażujących treści i ich optymalizacji pod kątem wyszukiwarek internetowych. Silver Bear Media to agencja digital marketing o udowodnionej skuteczności w dostarczaniu wysokiej jakości contentu dla firm z sektora IT i usług finansowych, lokalnie i globalnie. Specjalistyczna wiedza oraz wieloletnie doswiadczenie na rynku międzynarodowym sprawiają, że współpracujące z Silver Bear Media firmy zyskują większą widoczność w Internecie i przewagę konkurencyjną.

   Polecane dla Ciebie

    

   Pozyskaj nowych klientów, zwiększ sprzedaż i popraw widoczność swojej firmy w Internecie.

   Share This