Czytaj dalej

Czytaj dalej

Copywriting co to? Jak skutecznie sprzedawać słowem?

By Silver Bear Media

13 kwietnia, 2022

  Sprzedaż online w ostatnich latach znacząco wzrosła, a internauci wydają coraz więcej pieniędzy na zakupy w Internecie. Według badań rynku e-commerce w Polsce, ponad 54% kupujących wybiera sklepy w sieci. Za ten sukces w dużej mierze odpowiedzialny jest copywriting marketingowy, który pomaga zdobyć nowych klientów i zatrzymać dotychczasowych. Wysokiej jakości treść na stronie internetowej, blogu firmowym, e-booku, case study, czy w opisie produktów i usług wzbudza zainteresowanie odbiorców, a także nakłania ich do zakupu. Potencjalnych klientów najczęściej przyciągają odpowiedzi na ich pytania i potrzeby. Dlatego  istotnym elementem tej formy marketingu jest regularne publikowanie tekstów eksperckich o charakterze poradnikowym.

Sztuka sprzedawania słowem

Niezależnie od sektora firmy konkurują między sobą oferując swoje produkty lub usługi. W związku z dużym wyborem klienci często mają problem z podjęciem decyzji zakupowej. Copywriting jest efektywnym narzędziem sprzedażowym i daje możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji. Jest skutecznym sposobem na dotarcie do docelowej grupy potencjalnych klientów. Kreatywne teksty oraz treści reklamowe mają szerokie zastosowanie i obejmują między innymi:

 • treści na stronie internetowej;
 • artykuły na blogu firmowym;
 • posty w mediach społecznościowych;
 • hasła i slogany reklamowe;
 • promocyjne oferty sprzedażowe;
 • teksty na banery, ulotki i broszury;
 • scenariusze kampani reklamowych;

Kreowanie świadomości marki

Głównym zadaniem copywritingu jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców z grupy docelowej, a także budowanie pozytywnego wizerunku oraz zaprezentowanie firmy jako eksperta w danej branży. Regularne publikowanie specjalistycznych artykułów o charakterze poradnikowym jest sprawdzoną metodą promowania marki lub produktu w  internecie. Poprzez interesujące i wysokojakościowe treści zachęcamy odbiorców do dzielenia się nimi poprzez udostępnianie, co jest pomocne w utrzymywaniu długofalowej relacji z klientami.

SEO Copywriting 

Odmianą copywritingu, często stosowaną w działaniach marketingowych, jest SEO copywriting. To popularna metoda, polegająca na generowaniu tekstów, które zawierają określone frazy i słowa kluczowe. Treści te są wykorzystywane na stronach zapleczowych w celu pozycjonowania witryny w wyszukiwarkach internetowych. Największym problemem wciąż pozostaje kwestia jak pisać aby ta technika spełniała swoje funkcje. Pomocna może okazać się analiza słów kluczowych przeprowadzona przez specjalistę SEO. Jednak w dzisiejszych czasach, przy rozwiniętych algorytmach Google, nie wystarczy samo pisanie tekstów, które zawierają powtarzające się słowa kluczowe (tzw. precle). Copywriting ma duży wpływ na konwersję i aby skutecznie sprzedawać za jego pomocą należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników:

 • treści eksperckie / poradnikowe;
 • oryginalność tekstów;
 • zachowanie zasad ortografii, gramatyki i interpunkcji;
 • dobór wysoko ocenianych słów i fraz kluczowych;
 • stosowanie nagłówków i akapitów;
 • linki zewnętrzne i odnośniki;
 • call to action;

Niezależnie od produktu lub oferowanej usługi copywriting jest niezbędnym narzędziem marketingowym, kluczowym w osiągnięciu większej sprzedaży i skutecznej komunikacji z obecnymi i potencjalnymi odbiorcami. Właściwie wykorzystany będzie niezawodnym wsparciem w pozyskaniu nowych klientów oraz rozwoju świadomości marki. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów warto skorzystać z pomocy doświadczonego copywritera, który stworzy treści marketingowe dostosowane do profilu firmy oraz w oparciu o wytyczne SEO.

Polecane dla Ciebie

 

Pozyskaj nowych klientów, zwiększ sprzedaż i popraw widoczność swojej firmy w Internecie.

Share This