Czytaj dalej

Czytaj dalej

7 powodów, dla których warto zainwestować w landing page

By Silver Bear Media

4 stycznia, 2023

  Landing page, inaczej strona docelowa to specjalnie przygotowana pod kątem konwersji strona internetowa, której zadaniem jest nakłonienie odwiedzających do wykonania określonych czynności, takich jak zakup produktu lub usługi, wypełnienie formularza kontaktowego czy zapisanie się na newsletter. Z ostatnich badań przeprowadzonych przez HubSpot wynika że, firmy posiadające od 31 do 40 stron docelowych mogą wygenerować siedem razy więcej leadów niż te, które posiadają tylko pięć landing pages. Aby zwiększyć sprzedaż wiele firm decyduje się zmaksymalizować ten potencjał publikując do 40 stron docelowych, co może wygenerować nawet 12 razy więcej leadów. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje oraz  powody, dla których warto inwestować w strony docelowe.

 • Co to jest landing page i do czego służy?
 • Jak skuteczne są strony docelowe?
 • Dlaczego warto inwestować w landing page?
 • Jak tworzyć landing pages, które konwertują?

   Co to jest landing page i do czego służy?

     Landing pages to samodzielne strony internetowe stworzone z myślą o konwersji. To miejsca, do których zostaje przeniesiony użytkownik po kliknięciu na reklamę online lub link wysłany za pośrednictwem poczty elektronicznej. Strony typu landing page są szczególnie przydatne dla firm, które chcą promować swoje produkty bądź usługi w Internecie. Specjalnie dopasowana treść strony docelowej nie tylko potrafi skutecznie przyciągnąć uwagę, ale także pozwala lepiej poznać potrzeby i oczekiwania odbiorców, co w dłuższej perspektywie przekłada się na dopasowanie oferty firmy do potrzeb klientów.

   Jak skuteczne są strony docelowe?

     Strony docelowe są chętnie wykorzystywane zarówno przez firmy B2B jak i B2C z różnych branż. Przeprowadzone badania jasno wskazują, że 96% użytkowników online, którzy odwiedzają firmową stronę internetową opuszcza ją bez konwersji na lead lub sprzedaż. Nawet 77% wszystkich stron docelowych to strony firmowe. Potencjał landing pages już dawno dostrzegły działy marketingu SaaS tworząc 42% stron docelowych w formie demo lub konsultacji. Aż  24% stron docelowych to strony sign-up, a 21% to strony typu lead magnet. 

     Najniższy współczynnik konwersji dotyczy landing pages z formularzami kontaktowymi. Bardzo ważna jest prędkość strony docelowej ponieważ około 40% odwiedzających porzuci witrynę lub stronę internetową jeśli jej wczytanie zajmie ponad trzy sekundy. Zaledwie jedno sekundowe opóźnienie w reakcji strony może spowodować 7% mniej konwersji. Ważne są również ilość i jakość zamieszczonej treści oraz forma promocji na stronach docelowych. Aż 84% marketerów twierdzi, że wideo pomogło im wygenerować leady. 

   Dlaczego warto inwestować w landing page?

     Istnieje 7 ważnych powodów dla których Twoja firma powinna przemyśleć inwestycję w tworzenie stron docelowych:

   1. Zwiększenie sprzedaży – landing page to specjalnie zaprojektowana strona, która ma na celu przekonanie odwiedzającego do podjęcia określonego działania takiego jak dokonanie zakupu lub wypełnienie formularza. Dzięki skupieniu uwagi odwiedzających na konkretnym produkcie lub usłudze, możliwe jest zwiększenie współczynnika konwersji i jednocześnie sprzedaży.

   2. Precyzyjne targetowanie – strona docelowa przeznaczona jest do określonej grupy odbiorców, co zwiększa jej skuteczność.

   3. Poprawa wyników w wyszukiwarkach – strony docelowe są często lepiej zoptymalizowane pod kątem SEO niż strony główne. Może się to przyczynić do lepszej widoczności w wyszukiwarkach internetowych.

   4. Testowanie i optymalizacja – landing pages pozwalają na łatwe testowanie różnych elementów strony, takich jak layout, kolorystyka czy nagłówki co pomaga w znalezieniu najlepszych rozwiązań pod kątem skuteczności.

   5. Skrócenie ścieżki zakupowej – stronę docelową można zaprojektować tak, aby odwiedzający mogli szybko i łatwo dokonać zakupu lub wypełnić formularz, a tym samym przyczynić się do zwiększenia liczby konwersji.

   6. Poprawa wiarygodności i wizerunku firmy – odpowiednio zaprojektowana strona docelowa może poprawić wiarygodność i wizerunek firmy w oczach odwiedzających, ponieważ pokazuje profesjonalizm i zaangażowanie firmy.

   7. Możliwość śledzenia wyników – łatwe śledzenie wyników landing page jest możliwe dzięki narzędziom analitycznym, takim jak Google Analytics. Umożliwia to lepsze zrozumienie potrzeb i preferencji klientów.

   Jak tworzyć landing pages, które konwertują?

     Istotnym elementem skutecznej landing page jest określenie konkretnego celu i działania, do którego chcemy zachęcić użytkownika. Na wstępie należy odpowiednio zaplanować jej strukturę i content, aby przedstawione treści zachęcały odbiorcę do zakupu lub skorzystania z usługi. Właściwie zaprojektowana landing page  wykorzystuje metody sprzedażowe takie jak język korzyści oraz social proof (dowód społeczny). Tego typu działania są skuteczne, głównie dlatego, że skupiają się na potrzebach odbiorcy, a nie na samym produkcie. 

     Język korzyści polega na opisywaniu produktu lub usługi w kategoriach tego, jak może poprawić życie lub rozwiązać problemy potencjalnego klienta, natomiast dowód społeczny to fakty wykorzystywane do potwierdzenia skuteczności, takie jak rekomendacje innych klientów. Projektowanie stron docelowych na potrzeby kampanii reklamowej umożliwia precyzyjne zaplanowanie lejka sprzedażowego poprzez  stworzenie serii kroków, które mają za zadanie przybliżyć użytkownika do określonego działania. 

     Kroki te mają na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, następnie wzbudzenie zainteresowania ofertą, a na końcu zachęcenie do podjęcia określonego działania. Spójny przekaz, stworzenie intuicyjnego interfejsu i właściwe umiejscowienie przycisków CTA (call to action) ułatwią użytkownikowi poruszanie się po stronie oraz dostęp do  informacji potrzebnych do podjęcia decyzji zakupowej.

     Zastosowanie landing pages w kampaniach internetowych zawsze zwiększa ich wydajność i pozwala skoncentrować się na określonym produkcie czy usłudze. Stworzenie skutecznej strony docelowej wymaga stworzenia odpowiedniej struktury i treści. Aby w pełni wykorzystać potencjał tego narzędzia marketingowego warto skorzystać z pomocy specjalistów. Strony docelowe zaprojektowane przez Silver Bear Media od wielu lat znacząco przyczyniają się do sukcesu kampanii reklamowych prowadzonych przez firmy B2B i B2C z wielu branż.  

    

   Polecane dla Ciebie

    

   Pozyskaj nowych klientów, zwiększ sprzedaż i popraw widoczność swojej firmy w Internecie.

   Share This